תגובותינו
With the help of God
בעזרת השם יתברך
  • Register

תגובתה האטומה של התובעת הכללית של גואטמלה לנציגי הוועד העולמי

 

הפגישה שנערכה (21 ספטמבר 2016) בין נציגי הוועד העולמי להצלת משפחות קהילת לב טהור, עם נציגי התובעת הכללית של גוואטמלה הוכיחה, שבעזה"י הדרך היחידה להצלת משפחות לב טהור, היא רק מחאה ציבורית בעולם כולו ובעיקר בגוואטמלה.

הוועד העולמי שיגר לגוואטמלה את יו"ר הוועד, מר גודי ממן מטורונטו שבקנדה, על מנת לנסות ולהתדיין עם התובעת הכללית, ולהבהיר את עמדת הקהילה ולברר את האשמות השווא שמטיחים בה ללא שום בסיס ויסוד. מר ממן, הוא מהמשפטנים המומחים ומפעילי זכויות האדם המפורסמים בעולם (לאחרונה הוזמן מר ממן על ידי בתי המחוקקים בוושינגטון, להרצות לפניהם בעניני זכויות האדם). מר ממן, הקדיש במשך שלוש שנים האחרונות את מיטב זמנו וניסיונו לחקור מקרוב ובצורה אובייקטיבית, את כל ההאשמות שהופנו כלפי הקהילה במשך כל ימי קיומה.

אל יושב ראש הוועד, הצטרפו רבנים חשובים ומפורסמים, יחד עם מנהיגי קהילות חרדיות הגדולות בעולם. כל נציגי הוועד שהשתתפו באסיפה, מכירים את קהילת לב טהור עשרות שנים, חלקם מיום הווסדה ועד עתה, ומכירים ממש כל משפחה ומשפחה שבה (חוץ מאשר את משפחות גרי הצדק שנתוספו אליה בגוואטמלה).

לאף אחד מנציגי הוועד, אין שום אינטרס וטובת הנאה אישית או חומרית, בנוגע לקהילת לב טהור. חברי הוועד הגיעו מניו יורק, מונטריאל וטורונטו, אך ורק לשם מטרה אחת ויחידה; להביע הזדהות עם צרת הקהילה, ולהושיט ידם לעזרה, לסייע למצב הקשה בו נמצאים ילדי וילדות הקהילה והוריהם, וחלק הגדול במהלך זה, הוא להסביר לרשויות בגוואטמלה את האמת בנוגע לרדיפות נגד קהילת לב טהור.

נציגי הוועד פעלו במסירות ימים כלילות, למצוא פתרונות ממשיים, כיצד ניתן לחלץ את משפחות קהילת לב טהור מהמגורים הצפופים בבניני משרדים בגוואטמלה סיטי (אליהם נדחקו שלא בטובתם, לאחר שגורשו שלא כחוק מהכפר סאן חואן לה לגונה בו ניסו למצוא מקלט זמני בגוואטאמלה), למקומות מגורים זמניים בסנטה רוזה, בו ייבנו בתוך זמן קצר בנייני מגורים הראויים למשפחות הקהילה.

אך התובעת הכללית לא מצאה לנכון לפגוש אותם פנים בפנים, לשמוע את אשר בפיהם להתדיין ולהתייעץ עמהם בנוגע לטובתם האמיתית של הילדים והמשפחות. התובעת הכללית ונציגיה שמעו את חברי הוועד בכמין איפוק, ולבסוף הכריזו בקרירות ואטימות: שמענו! ותו לא. לא היה להם שאלות וכמובן שגם לא היו להם תשובות.

לעומת זאת, לשונאי הקהילה ורודפיה הידועים לשמצה, מצאה התובעת הכללית ובאי כוחה, זמן רב וסבלנות למכביר, להקשיב ולהאזין לדמיונותיהם ועלילותיהם, ואחר למלא את כל מבוקשם בהתלהבות וברצון רב.

כל זאת מוכיח ומראה בעליל, כי המערכת המשפטית מושחתת ומשוחדת, וכל כולה פועלת מכח השפעה חיצונית, ויד זדונית ומפלצתית שמושכת בחוטים לבצע עוולות נוראיות ופשעים מכוערים ובלתי אנושיים, כנגד אנשים וילדים חפים מפשע.

אנו סבורים איפוא, כי אזרחי גוואטמלה ישרי הדרך ונקיי הכפיים, הם יהיו השליחים הנאמנים להשגחה העליונה להרים קול זעקה ומחאה,

גואטמלה הישנה והטובה, קומי וזעקי זעקת אמת!